پایه آرایش: انواع آرایش و محصولات زیرساز پوست

پایه آرایش

آن چه باید در مورد پایه آرایش ها و محصولات زیرساز پوست بدانید

مقدمه

یکی از گیج کننده ترین موضوعات برای خانمی که میخواهد با استفاده از لوازم آرایش جوان تر به نظر برسد، انتخاب محصولاتی است که می خواهد استفاده کند؛ چراکه، محصولات بسیار زیادی وجود دارد و هنگام تصمیم گرفتن برای انتخاب بهترین آنها، به سادگی گیج میشوید زیرا شما نمیدانید چه محصولی برایتان بهتر است؟ چه ترکیباتی مؤثرتر است؟ چه پایه آرایش و زیرسازی بهترین اثر را دارد؟ استفاده از چه رژگونهای آسان تر است؟ آیا باید از برق لب استفاده کنید؟ اگر به یک فروشگاه بزرگ بروید، اغلب با تعداد بیشماری از محصولات مواجه می شوید که فروشنده می خواهد به شما بفروشد و اگر به داروخانه بروید، کسی نیست که به شما کمک کند فکر می کنم بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خودتان درباره محصولات آموزش ببینید؛ بنابراین می توانید درباره محصولاتی که می خواهید یا نیاز دارید، تصمیم بگیرید. هر چه در مورد هر محصول بیشتر بدانید، بهتر قادر خواهید بود تصمیم درست بگیرید.

در این بخش درباره انتخاب های موجود در مورد پایه آرایش ها و زیرسازها صحبت کرده و کمک می کنیم یاد بگیرید چه محصولاتی برای شما بهترین است.

پایه آرایش

پایه آرایشها

زیرسازها یا پایه آرایش ها، مهمترین بخش لوازم آرایشی است که تاکنون خریده اید و در عین حال، ترکیبات مناسب آنها می تواند سن را کم کند و فرمولاسیون غلط می تواند بر سن شما بیفزاید. چرا زیرساز این قدر مهم است؟ زیرساز می تواند باعث شود پوست شما بی عیب و طبیعی به نظر

برسد و به آن درخشش و شکلی سالم می بخشد. زیرساز می تواند نقص ها را بپوشاند، پوستهای ناهموار را صاف کند و باعث شود پوست جوان تر به نظر برسد. با استفاده صحیح از آن می توانید ظاهری بهتر از آن چه که با تمام لوازم آرایش به دست می آید، پیدا کنید. متأسفانه، زیرساز می تواند یکی از مشکل ترین محصولات آرایشی از نظر انتخاب باشد. استفاده از فرمولاسیون مناسب بسیار مهم است، زیرا فرمولاسیون اشتباه، قطعا می تواند شما را پیرتر کند. در هنگام انتخاب زیرساز، باید دو نکته را مدنظر قرار دهید؛ نکته اول این که مناسب با بافت پوست و عمق آن باشد تا طبیعی به نظر برسد و نکته دوم تطابق پوست با فرمولاسیون صحیح زیرساز است. به عنوان مثال، اگر پوست شما چرب باشد، چربی پوست می تواند با محصول ترکیب شود و باعث شود پوست ناهموار و تکه تکه به نظر برسد؛ بنابراین شما به ترکیبی احتیاج دارید که این چربی را جذب کند و اگر پوست شما خشک باشد، به فرمولاسیون یا ترکیبی احتیاج دارید که حاوی مرطوب کننده باشد تا کمک کند پوست شما جوان و شاداب به نظر برسد. استفاده از زیرساز با فرمولاسیون مناسب برای پوست می تواند کمک کند تا آرایش دوام بیشتری بر روی پوست داشته باشد و پوست جوان تر به نظر برسد.

پایه آرایش

دقت داشته باشید که همیشه از بهترین زیرساز ممکن استفاده کنید. زیرسازهای گران قیمت تر معمولا رنگدانه هایی با کیفیت بهتر دارند که بیشتر روی پوست می ماند و ظاهری طبیعی تر و هموارتر از مارکهای ارزان قیمت ایجاد می کند. همچنین حاوی مرطوب کننده ها و جاذبهای چربی باکیفیت تری هستند که می تواند به بهتر عمل کردن آنها کمک کند. زیرسازهای ارزان تر حاوی رنگدانه های نامرغوب تر و با پوشش دهی کمتر هستند.

همان طور که میدانید، پوست، مهمترین بخش در ظاهر شماست؛ بنابراین جوان تر و شاداب نشان دادن آن، مهمترین مساله است. زیرساز و کرم پودر، اساس داشتن پوستی بی عیب هستند، بنابراین سعی کنید بهترین را بخرید، به شما قول میدهیم اگر پوستتان بی عیب باشد، جوانتر به نظر می رسید. وقتی در مورد فرمولاسیون زیرساز صحبت می شود، کارهای زیادی می توانیم انجام دهیم. در سایه تکنولوژی های مدرن، بسیاری از زیرسازها می توانند حتی نامرئی به نظر برسند. زیر سازهای کنونی حاوی تمام رنگدانه های منعکس کننده نور هستند و عیوب را می پوشانند بدون این که حجم زیادی از محصول استفاده شود. شما می توانید از انواع بافتهاء ترکیبات و فرمولاسیونها که می تواند انواع مختلفی از پوشش ها و شکل نهایی را ایجاد کند، استفاده کرده و آنها را امتحان کنید. پایداری یک محصول و روش قرار گرفتن بر روی پوست، نکته کلیدی برای پوششی هموار و بی عیب است.

هدف این است که پوست شما طوری باشد که گویی از هیچ زیرسازی استفاده نکرده اید و به آسانی می خواهید نشان دهید که پوستی بی عیب، جوان و سالم دارید؛ بنابراین در هنگام انتخاب و استفاده از زیرساز به بافت متغیر پوست توجه کنید و مطابق با آن زیرساز خود را هم تغییر دهید. با افزایش سن، پوست تغییر می کند و اگر میخواهید پوست شما جوان به نظر برسد، باید زیرساز را مطابق با آن تغییر دهید.

پایه آرایش

زیرساز مایع Liquid

محبوب ترین و بهترین پایه آرایش برای انواع پوستها، نوع مایع است. این نوع زیرساز در هر فرمولاسیونی برای انواع پوستها مناسب میباشد و دارای انواع بدون چربی برای پوست های چرب تا فرمولاسیون های حاوی مواد مرطوب کننده برای پوستهای خشک است. با افزایش سن خانم ها، پوست آنها خشک تر می شود؛ بنابراین به طور مشخصی نیاز به ترکیبات حاوی مرطوب کننده دارند. زیرساز مایع بسته به نام تجاری و فرمولاسیون آن، درجات مختلفی دارد که ظرافت پوشش دهی آن را تعیین می کند؛ بنابراین میتوانید مقداری را که می خواهید، انتخاب کنید. پایه آرایش های مایع، هنگام استفاده، پوشش بیشتری نسبت به مرطوب کننده های رنگی ایجاد می کنند اما نسبت به زیرسازهای استیکی یا کرمی پوشش کمتری دارند. می توانید زیرساز مایع را در انواع بطری یا تیوب خریداری کنید.

زیرسازهای کرمی Cream

این نوع پایه آرایش ها، هموار، نرم و صاف هستند و برای پوستهای خشک و معمولی تهیه شده اند. این نوع پایه آرایش ها، یکی از مرطوب کننده ترین ترکیبات هستند، ظاهری طبیعی به پوست می دهد و در عین حال، پوشش بیشتری ایجاد می کنند. از همه مهم تر این که دارای تنوع بسیار زیادی هستند؛ زیرا با وجود این که غلظت بیشتری دارد، می توانید آن را با استفاده از یک اسفنج مرطوب، رقیق تر کنید که به شما امکان میدهد کنترل بیشتری در پوشش داشته باشید. به علاوه، اگر عیوب کمی دارید، به دلیل پوشش بیشتر می توانید آن را به عنوان یک پوشاننده به کار ببرید، زیرساز گرمی برای پوست های خشک، عالی است. با این وجود، اگر پوستی خشک و پوسته پوسته دارید، مراقب باشید زیرا نتیجه ای نامناسب به دست می آید.

پایه آرایش

زیر سازهای موسی شکل Mousse

این نوع از پایه آرایش ها، در واقع همان زیر سازهای کرمی هستند که با غلظت بیشتری همراهند. این زیرساز، سبک بوده و پوششی یکنواخت ایجاد می کند؛ بنابراین انتخابی عالی برای پوست های مسن است. زیرسازهای موس شکل برای پوست های خشک و معمولی طراحی شده و معمولا بیشتر در بطری های شیشه ای ارائه می شود و معمولا سبک تر و ظریف تر از پایه آرایش های دیگر است. این زیرساز بدون ایجاد اثری سنگین، پوست را یکنواخت می کند. ترکیبات موس شکل طرفداران زیادی دارد، زیرا به جای این که بر روی آن بنشینند، بیشتر به داخل پوست کشیده می شوند و پوششی عالی ایجاد می کنند که بسیار طبیعی به نظر می رسد و برخلاف ترکیبات کرم مانند، حالت سبکی داشته، بر روی خطوط پوست جمع نمی شوند و برای پوست های مسن بسیار مناسب هستند. این محصول، به دلیل پوشش دهی فوق العاده ای که دارد، ترکیب محبوب بسیاری از خانم هاست.

زیرساز استیکی شکل Stick

این نوع از پایه آرایش ها، درواقع، همان زیر سازهای کرمی هستند که دارای بسته بندی متفاوتی می باشند. این محصول، برای پوست های خشک تا نرمال عالی است و گزینهای مناسب برای خانم هایی است که می خواهند پوشش بیشتری داشته باشند. این محصول، حداکثر پوشش را برای پوست های قرمز، معیوب و ناهموار ارائه می کند. زیرساز استیکی، پوششی سریع فراهم می کند؛ اما می تواند بر روی پوست صاف، کمی سنگین تر دیده شود که نیازی به پوشش زیادی ندارد. زیبایی این ترکیب، در این است که میتوانید به سادگی هرجا که لازم است، آن را به کار ببرید و نیازی نیست که آن را بر روی تمام صورت استفاده کنید. می توانید آن را با پودر هم ترکیب نمایید.

زیرساز کرم پودری Cream – To – Powder

 این نوع پایه آرایش، بسیار سریع و ساده است. بافت ترکیبی آن برای پوست های معمولی تا اندکی چرب طراحی شده و بافت پودری آن خشک میشود تا ظاهر نهایی، پودری شکل باشد؛ بنابراین نیاز به پودر بیشتری بر روی آن ندارید. این و ترکیب، برای پوست های چرب مناسب تر از نوع کرمی است؛ زیرا پودر باعث میشود موجود در آن، درخشش اضافی از بین برود. کرمی که در قلب آن وجود دارد، پوشش بیشتری نسبت به یک مرطوب کننده مایع با رنگی ایجاد می کند؛ اما پوشش کمتری نسبت به همتای کرمی، مرطوب کننده و استیک دارد.

مرطوب کننده های رنگی Tinted Moisturizer

این نوع پایه آرایش، در واقع نوعی مرطوب کننده با کمی رنگ اضافی است. این ترکیبی برای پوست های نرمال تا خشک بهترین اثر را دارد و پوششی ظریف، قابل تنفس و سبک ایجاد می کند که در انتها بدون پوشش به نظر میرسد.

این محصول، ظریف ترین پوشش را در میان زیرسازها دارد و برای استفاده در طی ماههای تابستان، عالی است و احساس می کنید چیزی روی پوست ندارید. مرطوب کننده های رنگی، بافت پوست را یکنواخت کرده و در عین حال، حداقل پوشش را ایجاد می کنند و به دلیل ظرافتی که دارند، استفاده از آنها بسیار آسان است. بسیاری از مرطوب کننده های رنگی، حاوی ضدآفتاب هستند که با استفاده از آنها دیگر نیازی به استفاده از ضدآفتاب نیست.

پایه آرایش

پودر فشرده یا پنکک Powder Compact

این نوع پایه آرایش، در واقع، زیرسازی پودری و دوگانه است که پوششی سریع و طبیعی ایجاد می کند و بسته به نوع آن، پوششی ظریف تا متوسط داشته و به صورت فشرده ارائه میشود. این محصول، برای پوستهای معمولی تا چرب طراحی شده و بر روی پوست

خشک، گچی به نظر می رسد. این محصول، یک پودر فشرده است؛ اما حاوی نرم کننده ها و رنگدانه هایی است که پوشش بیشتری نسبت به سایر پایه آرایش ها دارد. این محصول برای خانم های جوان مناسب است؛ زیرا حاوی مواد چرب و مرطوب کننده کمی است و منافذ را پر نمی کند و خطر جوش زدن را کم می کند. این محصول، به سادگی پوششی را که خانم های جوان نیاز دارند، فراهم می کند و کاربرد آن آسان است. این پودر، در کیف آرایش اغلب خانمهای مسن نیز جایگاه خوبی دارد و وقتی پوشش بیشتری از پودر فشرده احتیاج باشد، انتخابی عالی برای تجدید است. ابزاری که برای استفاده پودر به کار می برید، مقدار پوشش را تعیین می کند، استفاده از یک برس، به شما پوشش ظریفی می دهد و استفاده از یک اسفنج، باعث تکمیل کار می شود.

پودر معدنی رنگی Pigmented Mineral Powder

این نوع پایه آرایش، پودری سبک است که به پوست میچسبد و پوششی متوسط تا خوب ایجاد می کند. این محصول برای پوستهای نرمال تا چرب طراحی شده است و مانند پودر فشرده، می تواند بر روی پوست خشک، به صورت گچی به نظر برسد. علاوه بر این که پوشش مناسبی دارد، حاوی مواد معدنی و ویتامین هاست که برای پوست های حساس مناسبند. این محصول، بیشتر شبیه زیرساز پودری است و استفاده از آن با برس یا اسفنج آسان است. استفاده از یک برس به شما پوششی متوسط میدهد، استفاده از اسفنج، پوششی کامل را فراهم می آورد و بدون توجه به ابزار استفاده، هرچه لایه های بیشتری استفاده کنید، پوشش بیشتری به دست می آورید. مراقب باشید این محصول به دلیل ساختار پودری، ممکن است شبیه به کرم پودر به نظر برسد. پودرهای معدنی رنگی، به طور معمول، حاوی مواد نگهدارنده نیست و مانند مرطوب کننده های رنگی اغلب حاوی ضد آفتاب است.

زیرساز اسپری مانند Aerosol Spray Foundation

این نوع پایه آرایش، در واقع، یک قوطی اسپری زیرساز است. این ترکیب، پوششی با بالاترین درجه دوام فراهم می کند. بیشتر ترکیبات آن، برای تمام پوست ها مناسب بوده و در برابر آب مقاوم هستند. زیرساز اسپری مانند شبیه به آنچه که آرایشگران «ایربراش» Air Brush می گویند، طراحی شده است و همانند آن، ذرات ریز زیرساز را اسپری می کند و شما به آسانی آن را بر روی پوست اسپری می کنید و غباری از ذرات زیرساز آزاد می شود و پوششی کامل به شما می دهد. پس از اسپری کردن میتوانید از یک اسفنج با برس برای ترکیب کردن استفاده کنید و کمک کنید طبیعی تر به نظر برسد. با این وجود، این محصول، سنگین تر و غیر طبیعی تر از گزینه های دیگر زیرساز است.

راز جوان تر نشان دادن صورت این است که اگر پوست شما تمایل به پوسته پوسته شدن دارد، قبل از استفاده از زیرساز مطمئن شوید که آن را به خوبی پاکسازی کرده اید و هیچ لایه مردهای روی پوست شما نیست دقت داشته باشید که قبل از استفاده از زیرساز کرمی، حتما صورت خود را خشک کنید.

منبع: https://www.makeup.com

پایه آرایش

دیدگاه‌ها ۰

*
*

نوزده − 5 =